کودکانه هایم تمامی ندارد

There Is No End To My Childhood
سه شنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۷، ۰۸:۴۸ ب.ظ

جذب شوقم خوش کمند گردن جان کرده ای!

قرار بود در مورد قانون جذب بنویسم و خوشبختانه بالاخره این فرصت پیش آمد. البته قبلا گفته ام و باز هم یادآوری می کنم که من در مورد قانون جذب چیز زیادی نخوانده ام و هر چه می نویسم صرفا بر اساس تجربه ها و تفکرات خودم است، بدون این که اصرار داشته باشم که درست هستند. شما می توانید مستند راز (The secret) را از اینجا دانلود کنید تا ببینید کسانی که ظاهرا در این مورد بررسی کرده اند چه می گویند. 


طبق قانون جذب، به هر چیزی که فکر می کنیم برایمان اتفاق می افتد. ضرب المثلی که می گوید: «هر چیز بدت بیاید سرت می آید.» یک جورهایی اشاره به همین قانون دارد و شاید ما هم بارها و بارها این را تجربه کرده باشیم. 


خب اگر این قانون درست باشد، معنی اش این است که ما باید همیشه به چیزهای خوب فکر کنیم، در مورد چیزهای خوب حرف بزنیم و بنویسیم، منتظر اتفاقهای خوب باشیم، از کلمات مثبت استفاده کنیم، برای هم آرزوهای خوب داشته باشیم، پیشگوییهای مثبت بکنیم، پروفایلمان انرژی مثبت باشد، خودمان را در شرایط عالی و دلخواه تصور کنیم، از دنبال کردن اخبار بد و غم و غصه خوردن و فکر کردن به احتمالات ناخوشایند پرهیز کنیم، مدام از خدا به خاطر اتفاقهای خوب زندگیمان که قبلا افتاده اند یا قرار است بیفتند تشکر کنیم و... 


اما در کنار همه ی اینها، من فکر می کنم باید به چیزهای دیگری هم توجه کنیم:


1. معنی استفاده از قانون جذب این نیست که بنشینی یک گوشه و به چیزهای خوب فکر کنی و بعد آن چیزهای خوب اتفاق بیفتند؛ بلکه به این معنی است که افکار، تصویرسازیها، کلمات و همه چیزهای مثبت را ضمیمه تلاشت بکنی تا نتیجه بهتری بگیری.


2. بعید می دانم بشود گفت با فکرها و کلمات خوب «ممکن است تمام محالها». در توضیح بیشتر این جمله، توجهتان را به تصویر زیر جلب می کنم: =)

قانون جذب و مثبت اندیشی


3. استفاده از قانون جذب، به نیروی ذهنی بالایی نیاز دارد. هر چه قدر به دنبال جذب خواسته بزرگتری باشی، نیازمند نیروی ذهنی قوی تری هستی. چون باید بتوانی عمیقا روی خواسته ات متمرکز شوی و آن را زنده و روشن تصور کنی. باید بتوانی حتی یک لحظه هم فکرهای منفی را به ذهنت راه ندهی، تردید و اما و اگر نکنی و از شش گوشه دلت اطمینان داشته باشی که اتفاق خوب خواهد افتاد.


4. خیلی وقتها نمی توانی انتظار داشته باشی کائنات مثل غول چراغ جادو دست به سینه جلویت بایستد و هر چه می خواهی در دم فراهم کند. تحقق بعضی چیزها نیازمند زمان است. شاید لازم باشد مدتی طولانی به خواسته ات فکر کنی و بد به دلت راه ندهی تا بالاخره شرایط فراهم شود و اتفاق بیفتد.


5. وقتی می خواهی از قانون جذب استفاده کنی باید اطمینان داشته باشی چیزی که می خواهی به صلاح تو است و اتفاق افتادنش بهتر از اتفاق نیفتادنش است و بهترین اتفاقی است که می تواند برای تو پیش بیاید. راستش را بخواهید این تنها چیزی است که باعث می شود من در استفاده از قانون جذب تردید کنم. شعار من «خداوندا به ما آن ده که آن به» است (حالا بماند که با توجه به مصرع اول این بیت، منظور حافظ چیز دیگری بوده است و این هم بماند که در بیتهای آخرش یک چِرتی هم گفته است!!!) و اگر قرار به مصلحت و حکمت الهی باشد، من چه طور می توانم بنشینم برای خودم فکرهای مثبت بکنم؟ و همین باعث می شود من از قانون جذب فقط در چیزهای کوچک و پیش پا افتاده (مثل همانهایی که در پست قبلی جذب نوشته بودم) استفاده کنم نه در مورد خواسته های مهم و سرنوشت سازی که نمی دانم بهترین حالت ممکنشان چه هست. در مورد چنین خواسته هایی فقط به این فکر می کنم که قطعا بهترینها برایم اتفاق می افتد. ولی دیگر تصور کردن این که بهترینها چیست و چه جزئیاتی دارد از عهده ام خارج است.


خب به نظرم این همه چیزی بود که می خواستم در این مورد بنویسم. فقط یک چیز دیگر:

من فکر می کنم اصل قانون جذب این است که به جای نِک و ناله و غر غر و ناامیدی و فکرهای منفی، همیشه مثبت فکر کنی، مثبت ببینی، مثبت حرف بزنی و برای خودت و دیگران خوب بخواهی و به دنبال ساختن اتفاقهای خوب باشی. یعنی در یک کلام، آدم انرژی مثبتی بشوی. آن وقت این انرژی مثبت در همه زندگی تو و اطرافیانت جاری می شود و کم کم اتفاقهای خوب می افتد.


زندگیتان پر از اتفاقهای خوب خوب خوب خوب.... =)


+ شاعر عنوان: وحشی بافقی

موافقین ۲ مخالفین ۰ ۹۷/۰۹/۲۰
شارمین امیریان

نظرات  (۸)

سلام خیلی خوب بود
فقط دوتا سئوال
یکی اینکه کراش که اون بالایی ها گفتن چیه؟
دوم اینکه اگر آدم به یکی علاقه مند باشه اما راه ارتباطی نداشته باشه و موقعیتش جور نباشه چطور باید با استفاده از قانون جذب بهش برسه؟
پاسخ:
سلام. لطف دارید.
شما مگه دهه هفتادی نیستید؟ چطور کراش رو نمی دونید؟ =)
گویا کراش فردی هست که آدم ازش خوشش میاد و یه جورایی نسبت بهش بی تفاوت نیست

تا جایی که من میدونم، طبق قانون جذب باید همه ش به این فکر کنید که بهش می رسید و اصلا از کلمات منفی و نمیشه و اما و اگر در مورد این قضیه استفاده نکنید و خیلی سفت و سخت اعتقاد داشته باشید که حتما به یه شکلی براتون جور میشه.
البته نظر شخصی خودم اینه که اگه واقعا دوستش دارید و مطمئنید فرد مورد نظرتونه هر جوری شده یه راه ارتباطی پیدا می کنید و بهش می گید. حالا در کنار تلاش خودتون برای پیدا کردن این راه، تمرکز روی فکرهای مثبت هم داشته باشید.
یادم باشه یه دو جلسه خصوصی باهات کار کنم :-" :)))))

اون موقع مگه میدونستم این میشه اوضاع؟ :|
پاسخ:
فکر نکنم دو جلسه کفاف بده. دو ترم نیاز دارم.

به هر حال خود کرده را تدبیر نیست. 
منم اعتقادم در حد همین مسائل عادی و روزمره است نه بیشتر.اگه در مورد چیزایی بزرگ تر و سرنوشت ساز هم میتونست چاره ساز باشه خیلی خوب بود.البته شاید هم بشه، اگه واقعا انرژی بزاری و اعتقاد داشته باشی و تلاش کنی براى هدفی که میخوای بهش برسی!
پاسخ:
به نظر من از شدنش میشه (به شرط همون انرژی و اعتقاد). ولی وقتی آدم نمی دونه اون هدف به صلاحش هست یا نه یه کم تردیدناک میشه!
ها؛ مثلا از خیابون رد میشی رو یکی کراش میزنی ولی دو مین بعد یادت میره :)))))))) ولی کراش اصلی همونه که خدمتت عرض کردم :-""""
نع :| بارهای هم نام همدیگر را دفع میکنند :|
پاسخ:
من آخرشم این درس اصول و مبانی کراش رو پاس نمی کنم! =)))احتمالا تقصیر اونیه که طرف رو از رو تخت انداخته پایین! =/ =)
نه دیگه انصافا بقیه شون حاشیه ان، اون اصلیه ^___^
پاسخ:
یا خدا! مگه کراش هم اصلی و فرعی داره؟!🤣🤣🤣
خب کراش اصلیتو مگه جذب نکردی؟
شاید :-؟ ولی انصافا کراشمو چی میگی دیگه؟ :)))))))))) :-"""""
پاسخ:
کدوم یکیشون؟ &)
۲۱ آذر ۹۷ ، ۱۲:۳۸ گندم بانو
من واقعا به قانون جذب اعتقاد دارم! چه مثبت چه منفی... خیلی برام اتفاق افتاده.
پاسخ:
منم اعتقاد دارم و تو این پست حدود اعتقادم رو نوشتم.=)
مال ما قانون دفعه :| به هرچی فکر میکنیم ازمون دور میشه :))))))))
پاسخ:
شاید چون مبنای ذهنت همین تفکر منفیه. شاید دفعها بیشتر به چشمت اومده و هی بهشون فکر کردی. کائنات هم بدجنس شدن!