کودکانه هایم تمامی ندارد

There Is No End To My Childhood

توصیه های ایمنی را جدی بگیرید!

 • يكشنبه ۲۲ بهمن ۹۶
 • ۱۱:۵۳

1. در همه لحظاتی که دارید کسی را که دیگران را قضاوت کرده است محکوم می کنید، یادتان باشد همین «محکوم کردنِ قضاوت» هم یک نوع قضاوت کردن است. به بیان غیرساده تر (!)، اگر این حکم کلی را بپذیریم که «قضاوت کردن کار اشتباهی است»، خودمان به نوعی داریم قضاوت می کنیم (خود این حکم کلی یک قضاوت است). حالا اگر این حکم کلی درست باشد، خودش را نقض می کند. چون می گوید قضاوت اشتباه است و در همین حال خودش دارد در مورد قضاوت، قضاوت می کند و حکم به اشتباه بودن آن می دهد. نتیجه اخلاقی این که به جای آن که سینه سپر کنید و صدایتان را توی سرتان بیندازید و در غیراخلاقی و غیرانسانی و بی شرمانه بودن قضاوت دیگران داد سخن بدهید، اصول درست قضاوت کردن را یاد بگیرید و شک نکنید «قضاوت» ویژگی جدانشدنی انسان به عنوان حیوان ناطق (یعنی موجود اهل تفکر و زبان) است و اگر بخواهیم این ناطق (متفکر  و در نتیجه قضاوت کننده) بودن را از او بگیریم تنها چیزی که باقی می ماند یک کلمه است: حیوان!


2. وقتی دارید والدینتان را به خاطر چیزی که هستید سرزنش یا محکوم می کنید، به خاطر بیاورید که آنها هم والدینی داشتند که در شکل گیری شخصیت و عادات و رفتارها و ویژگیهای خوب و بدشان اثر گذاشته اند و آن والدین هم والدینی داشتند و آن  والدین هم والدین دیگری و الی آخر... در ضمن، در این مواقع، می توانید فهرستی از تفاوتهایی که با والدینتان دارید هم تهیه کنید تا متوجه شوید والدین تنها محکومین آنچه شما هستید نیستند!


3. وقتی یک نفر به طور ناگهانی می آید و می پرسد: «فلانی از من رنجیده ای؟» و شما می پرسید: «چه طور؟» و او می گوید: «هیچی همین طوری» و شما می گویید: «کدام رفتار من باعث شده این فکر را بکنی؟» و او جواب دهد: «رفتار خاصی نبوده. کلی پرسیدم»، کنکاش کنید ببینید چه کاری کرده که نگران لو رفتنش است! 


4. وقتی برادرتان مجرد است، هر کاری کرد که بر خلاف میل شما بود یا شما را رنجاند، به شوخی به او بگویید: «این از آن کارهایی است که یک زن داداش، همسرش را برمی انگیزد تا علیه خواهر شوهر انجام دهد.» به این ترتیب، وقتی برادرتان ازدواج کرد و دوباره همان کارها را انجام داد، یادتان می آید که مجردی اش هم همین بوده است و همه چیز را گردن همسر بیچاره برادرتان نمی اندازید!


5. وقتی کسی را در آب نمک می خوابانید، به این فکر کنید که ممکن است لطماتی که به احساسات و شخصیت و غرور او وارد می شود، خیلی بیشتر و جبران ناپذیرتر از بی شوهر ماندن شما باشد!


 • نمایش : ۱۱۷
 • هانیه
  مورد 4 تمام برادر ها خوشبخت بشوند ما کاری با زن داداش و برادر نداریم
  مورد 2 مرسی که گفتید بهش فکر نکرده بودم
  ان شالله خوشبخت بشن. خوشبختی اعضای خونواده خیلی دلچسبه.
  خواهش میکنم =)
  Nilou far
  من که هروقت تو ذهنم قضاوت کردم یا اون اتفاق واسم افتاده یا اگه درحین کار کردن باشم یه بلایی سرم میاد بعد میفهمم که اشتباه کرده بودم😁اماتوبه هم نمیکنم متاسفانه.
  گزینه دو تا حالا برام پیش نیومده خیلی قبولشون دارم.
  گزینه سه یادم باشه 
  گزینه چهار خداروشکر داداش ندارم و الا ازاونایی میشدم که هرخصلت بدی داشت رو مینداختم تقصیر زنداداشم از حسادت
  گزینه ۵،وااای ازاین موارد تو اطرافیانم دیده بودم.
  1. به نظرم در قضاوتی که با حق به جانبی و مبری دونستن خودمون و یا تحقیر دیگران باشه این اتفاق می افته. برای من که این طور بوده!
  2. به نظرم این خیلی خوبه.
  3. =)
  4. خخخ... گویا زن داداش این قابلیت رو داره که نوعی هوو باشه =))) 
  5. خیلی کارشون زشته به نظرم.
  خودت باش
  همه آدما هم قضاوت میکنن هم قضاوت میشن!
  تو خونه ما تا مامانم میخواد منو محکوم کنه من بهش میگم من بچه شمام،شما بچه و...کلا قضیه به نفع من تموم میشه…
  درسته.

  خخخ تو دیگه خیلی رو داری =)))))
  حمیده
  نه بابا بچه به این گلی :-"""""

  خب خداروشکر وگرنه اساسی عذاب وجدان می‌گرفتم که نتونستم برات کاری بکنم :دی
  بعععله. =)))

  فدای تو عزیزم. عذاب وجدان چرا؟! ساکن تهران نیستی که حس کنی حتما باید انجام می دادی. دو روز رفتی برگشتی. منم اگه اون قضیه منتفی نمی شد، فوقش یه روز می اومدم تهران برمی گشتم دیگه. چیزی نمیشد. 
  حمیده
  والا من بی خبر از همه جا اومدم سر وبلاگتون، دیدم خشمگینین خودمو کشیدم کنار :-" :)))
  تو تازه از تهران برگشتی مشکوک می زنی &)

  + راستی اون کاری که تهران داشتم خوشبختانه از اصل و اساس منتفی شد. 
  سروش
  سلام و صبح بخیر بر شما:
  1- هرکس انچنان هست که احساسش می کنند نه انچنان احساسش می کنند که هست! (شریعتی)-درضمن هیچکس نمیتواند مدعی شود که بهتر و بالاتر از دیگریست . ذهن مدام در پی فریبکاریست . به ما میگوید از بالا نگاه کن ... تو چنینی و چنان ... این سبک است و آن سخیف ... این مبتذل است و آن سطحی ...لذا باید مراقب ذهن قضاوت کننده باشیم که به بیراهه نبرد.

  سلام. وقت به خیر.

  درسته. جمله آخرتون همون حرف منه. ذهن خواهی نخواهی قضاوت کننده هست. قضاوتی که اصولی نباشه آسیب زاست نه هر قضاوتی. در ضمن قضاوت می تونه مثبت یا منفی باشه.
  نازلی
  1. وای که به حد مرگ از قضاوت میترسم چون هربار خواسته یا ناخواسته چنین کاری کردم  ، در موقعیتش قرار گرفتم
  3 و 4  عالی بود خخخخ

  نازلی مگه میشه قضاوت نکرد؟ ولی قضاوت یه اصولی داره. مهم اینه که این اصول رو بدونیم و رعایت کنیم.

  اتفاقا از این پست، فقط همین دو مورد هستند که عینش برای شخص خودم اتفاق افتاده! =)
  حمیده
  چشم.

  [وی احساس ترس از خشم دکتر شارمین نموده، لباسش را مرتب کرده، روی صندلی خود با ادب فراوان می‌نشیند.]
  چشمت بی بلا دختر گلم.

  + کدوم توصیه ایمنی رو جدی نگرفتی که احساس ترس می کنی؟!!! &)